• +90 (850) 474 49 33 Bizi arayın!
  • info@konforcammetal.com Bize e-posta gönderin!
  • Adresimiz Horozluhan Mh. Güvenilir Sk. No:112 Selçuklu / Konya

Alüminyum Doğrama

Anasayfa Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama

Alüminyum doğrama, günümüzde pencere ve kapı tasarımlarında sık bir biçimde kullanılıp tasarıma apayrı bir hava katar. Alüminyum doğrama alanında; şekil, renk ve boyut fark etmeksizin pencere ve cephe anlamında tasarıma yönelik hiçbir engelimiz yoktur. Alüminyum doğrama alanında çok değişik türde tasarımlarımız mevcuttur. Sağlam, uzun ömürlü, çevreci ve çeşitli renklerde üretmiş olduğumuz alüminyum doğramalar, tüm kapı ve pencere aralıklarında uygulanabilir biçimdedir.
Alüminyum Doğrama

ALÜMİNYUM DOĞRAMA SERİLERİ

Firmamızca kullanılan çeşitli türde alüminyum doğrama profil serileri mevcuttur. Bunları şu şekilde sayabiliriz:

• Aldoks Serisi

Aldoks serisi; pencere, kapı, pivot ve vitrin doğramaları imalatında kullanılmakta olan izolasyonsuz alüminyum doğrama serisidir. Firmamızca, alternatif alüminyum serilerine göre kullanıcıya daha ekonomik sonuçlar doğurduğu değerlendirilir. İmalatının kısa sürmesi, kullanışlı olması ve uygulamasının pratik bir şekilde gerçekleşmesi bakımından bu alüminyum doğrama serisi sıklıkla tercih edilir. Montajı ve planlanan bölgeye uygulanışı, firmamız tarafından çok kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

• C60 Serisi

C60 serisi; pencere, kapı ve mekan girişlerine firmamızca uygulanabilecek ısı yalıtım özelliği bulunmayan alternatif profil türlerindendir. C60 alüminyum doğrama, adından da anlaşılacağı üzere 60 mm derinliğe sahiptir.

Seriyi, farklı şekillerde dizayn edilmiş cam kesitlerinde kullanabiliriz. C60 doğrama serisinde, dış ve iç cephe montajı yapılabildiğinden ileride kırılması muhtemel camın değişmesi, tek tarafa sahip çıtalı doğramalara nazaran daha avantajlıdır. C60 alüminyum kapı, içeri ve dışarı açılabilir biçimde uygulanır.

• Yalıtımlı Seri

Isı yalıtımı sağlanması istenen yerlerde; iç ve dış alüminyum profilleri, yalıtkan bir profille birbirine bağladığımız alüminyum doğrama sistemleridir. Yalıtımlı seri, ısı yalıtımından fazlasıyla yararlanma amacı olan hallerde yaygın bir şekilde kullanılır. Hafif olması önemli bir avantaj olarak görülürken uzun ömre sahip dayanıklı malzeme olması onu alternatiflerine nazaran benzersiz kılar. Firmamızca uygulanan estetik görünüme sahip yalıtımlı seri, kesinlikle terleme yapmaz; aynı zamanda sağlıklı ve çevrecidir.

• Yalıtımsız Seri

Herhangi bir yalıtım köprüsüne veya profiline sahip olmayan yalıtımsız seri, genellikle binanın iç kısmında yoğun bir şekilde tercih edilir. Yüzey ebatları dar, orta ve geniş olarak sınıflandırılır. Renk seçenekleri açısından tüm RAL kodlarını içeren bir sistemi müşterilerin beğenisine sunuyoruz.

Seride 2 tür montaj sistemi kullanmaktayız. Birincisi kör kasa montajı olup bunlar terazisinde monte edilir. İkincisi ise duvara monte sistemidir ki duvara uygun vidalama ile montaj yaparız. İkinci monte türünde, duvarın düzgün olması son derece mühimdir.

Alüminyum Doğrama Uygulama Alanları

Tarafımızca gerçekleştirilen alüminyum doğrama uygulamalarının kullanıldığı pek çok alan vardır. Bunları maddeler halinde şu şekilde sayabiliriz:

  • Alüminyum pencere, en çok yaptığımız doğrama uygulama alanlarından biridir. Uzun ömürlü, kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanımıyla alüminyum doğrama pencere, hava şartlarına ve korozyona karşı oldukça dirençlidir. Yapıların daha modern gözükmesi adına pencerelere entegre ettiğimiz alüminyum pencere korkulukları hem daha kullanışlı hem de daha güvenli pencereler ortaya çıkarır.
  • Parlak ve şık görüntüsü, aynı zamanda kolay işlenmesi nedeniyle alüminyum doğrama kapı, en çok icra ettiğimiz uygulamalardan bir diğeridir. Alüminyum doğrama çeşitleri sayesinde, oldukça hoş ve estetik bir kapıya sahip olursunuz.
  • Dükkan vitrinlerinin daha hoş ve alımlı görünmesini sağlayan dükkan alüminyum doğrama, günümüzde pek çok iş yeri tarafından kullanılır hale gelmiştir. İş yeri sahiplerinin vitrinlerini daha fazla ön plana çıkarmak için tercih ettiği bu doğrama seçeneğiyle, görenlerce takdir edilen projeler ortaya koyarız.

Alüminyum Doğrama Sistemleri

Tüketici kullanımına yönelik olarak en çok şekil verilebilen maddelerden biri olan alüminyum, kapı ve pencere sistemlerinin bir numaralı malzemesidir. Firmamızca uygulanan ve uygulandıktan sonra da kullanışlılık açısından tüketiciden tam not alan alüminyum doğrulama sistemleri şunlardır:

  • Evin balkon kısmında, cafe ve restaurant gibi mekanlarda, çatı terası ve kış bahçesi gibi unsurlarda kullanılan katlanır alüminyum doğrama, ihtiyaçlara yönelik son derece muazzam çözüm metotları sunar. Firmamız, müşterilerden gelen istekler doğrultusunda onların talep ettikleri renkte ve modelde ürünleri dizayn etme imkanına sahiptir.
  • İç ve dış geçişleri görünmez hale getiren sürgülü alüminyum doğrama sistemleri, konforunuzu katlayarak arttırır ve alandan tasarruf imkanı sunar. Birçok teknik gerekliliğe uyumlu ve uygun çözümler, firmamız tarafından bu sistem sayesinde kolayca tatbik edilir. Uygulama alanına monte ettiğimiz kayar kapılar, oldukça kullanışlı olup mekana modern ve estetik bir görünüm de kazandırır.
  • Kullanım amacını ismiyle ortaya koyan yangına dayanıklı alüminyum doğrama sistemi sayesinde; alüminyum doğramanızı, yangına dayanıklı bir şekilde kullanımınıza sunuyoruz. Bilhassa yangın çıkma olasılığı yüksek olan yerlerde kullanılan sistemle birlikte, doğramalar belli süre duman ve alev geçişini engeller. Yangın yayılma alanı minimum seviyede tutulur.
  • İş yerlerine uygun biçimde ve uyumlu şekilde entegre edilen alüminyum doğrama ofis bölme sayesinde, konforlu ve hoş görünümlü bir ofis odasına kavuşursunuz. İş yerine ait estetik görünümden asla taviz vermeden uygulanılan bu sistem, modern ve kaliteli bir tasarımla bütünleştirilerek beğeninize sunulur.

Sorularınız mı var?
Bizi arayın!

0-850-474-4933