• +90 (850) 474 49 33 Bizi arayın!
  • info@konforcammetal.com Bize e-posta gönderin!
  • Adresimiz Horozluhan Mh. Güvenilir Sk. No:112 Selçuklu / Konya

Cam Balkon Sistemleri

Anasayfa Cam Balkon Sistemleri

Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon sistemleri, bugün mevsimsel değişikliklere oldukça iyi uyum sağlayan ve olumsuz hava şartlarının etkisini kesinlikle yansıtmayan balkonların ortaya çıkmasını sağlar. Firmamız hem iş yerlerinin hem de evlerin balkonlarını işlevsel, estetik ve muhafazalı balkonlar haline getirir ve bunu yaparken de müşterilere geniş skalada renk ve desen alternatifi sunar. Balkonların ön cepheleri genellikle açık olup balkon büyüklüğü, bina yapısına göre değişir. Firmamız tarafından uygulanacak olan cam balkon sistemleriyle balkonunuz, görsel estetiğe sahip ve şık tasarımlı kapalı balkon haline dönüştürülür.

Balkon cam kapama uygulamasına yönelik kullanılan malzemeler kesinlikle paslanmaz özelliklere sahip olup balkonunuz her türlü olumsuz iklim koşulundan olabildiğince uzak tutulur. Cam balkon sistemleri, aynı zamanda sahip olduğu kilit sistemiyle birlikte; sizi her türlü hırsızlıktan korur ve güvenli bir yaşam sürmeniz açısından emniyet unsuru olarak ön plana çıkar. Firmamız tarafından balkonunuza uygulanan balkon camlama, güçlü taşıma sistemiyle beraber cam panellerin sarkma ve bırakmasını engeller.

Cam Balkon Modelleri Nelerdir?

CAM BALKON MODELLERİ

Son zamanlarda kullanışlılık açısından son derece göz dolduran cam balkon modelleri, görsel estetik ve şık tasarımla balkonlarınızda konuşlanır. Söz konusu modeller aynı zamanda ısı yalıtımı açısından da hissedilir bir tasarruf edilmesini sağlar ve müşterilerimiz tarafından yoğun bir şekilde rağbet görür. Ev veya iş yerlerine uyguladığımız cam balkon modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

• Giyotinli Cam Balkon

Çağdaş mimari tasarımın yansıması olarak kabul edilebilecek giyotinli cam balkon sistemleri; uygulamada kullanılan yüksek kaliteli malzeme sayesinde, ısı yalıtımında önemli oranda tasarruf edilmesini sağlar. Tam otomatik ve dikey biçimde açılan bu cam balkon sistemleri, firmamızca entegre edildiği alana uygun bir şekilde monte edilir. Çizilen proje doğrultusunda belirlenen ebat ve ölçülerde modüler olarak üretilen bu sistem sayesinde, teras, bahçe ve verandanızda hoşça ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

• Katlanır Cam Balkon

Firmamız tarafından uygulanan katlanır cam balkon sistemleri, sade yapısıyla tarzın yansıtılmasını sağlar. Evin görünümünü kişiselleştirmek ve optimal estetik görünümü korumak adına tercih edilen bu modelle birlikte, kaliteli ve dayanıklı bir cam balkona kavuşulmuş olur. Firmamızın alanında uzman ve profesyonelce çalışan teknik personeli, balkona optimal katlanır cam balkon sisteminin tasarlanmasını ve uygulanmasını sağlar. Yaptıracağınız katlanır cam balkonlar sayesinde, balkonunuz evin bir odası gibi değerlendirilebilir ve balkon her türlü amaç doğrultusunda kolayca kullanılabilir vaziyete bürünür.

• Sürgülü Cam Balkon

Balkon boyutu, sahip olduğu geometrik şekil ve yapısı; günümüzde evin kullanışlılığı değerlendirilirken göz önüne alınan temel faktörlerdendir. Dolayısıyla, bu alanların kullanışlılığının bozulmaması adına firmamız tarafından geliştirilen çözümler, sizlerin de fazlasıyla hoşuna gidecek ve uygulamadan memnun kalacaksınız. Sürgülü cam balkon da bu tarz uygulamalarımızdan biri olup balkonun kullanımının ergonomik biçimde olması için tüm gereklilikler yerine getirilir. Görsel estetik sağlayan ve kullanımı son derece rahat olan bu sürgülü cam balkon modelleri, sizlere evinizin içinde olduğunuz hissini verir. Böylelikle evinizin sımsıcak ortamının ayırdına daha yakından varırsınız.

• Isıcamlı Cam Balkon

Son derece kaliteli malzemeye sahip ısıcam özellikli cam balkon sistemi, tarafımızdan yalıtımı en yüksek seviyede sağlayacak şekilde tasarlanır. Ayrıca uygulama bünyesinde kullanılan bağlantı ve birleşme noktaları, profil, fitiller ve fitil içindeki malzemeler tamamıyla yalıtımı maksimum seviyeye çıkaracak türdendir. Böylelikle ısıcamlı cam balkon yaptırmanın keyfini ve konforunu doyasıya yaşar; her mevsim balkonu kullanma yönünde beklediğiniz verimi elde etmiş olursunuz. Balkonunuzda iklim şartı fark etmeksizin her türlü konuğu ağırlayabilir ve her türlü etkinliği rahatlıkla organize edebilirsiniz.

Cam Balkon Çeşitleri Nelerdir?

CAM BALKON ÇEŞİTLERİ

Cam balkon çeşitleri, her türlü mekana rahatlıkla uygulanabilir. Cam balkonlar tasarlanmadan önce cam balkonun uygulanacağı bölge; yetkin ve alanında uzman ekibimizce etüt edilir ve ona göre optimal ve ergonomik bir cam balkon tasarımı gerçekleştirilir. Firmamız tarafından tasarlanan ve uygulanan cam balkon çeşitleri şu şekildedir:

• Sürmeli Cam Balkon

Sürmeli cam balkon sistemlerimiz, tıpkı katlanır cam balkon uygulamalarında olduğu gibi yana kayma özelliği bulunan panellerden oluşur. Paneller, bu cam balkon çeşidinde katlanarak değil de ray üzerinde yana doğru sürülerek otomatik kapı misali açılır. İç ve dış ortamların daha ergonomik kullanımı için tercih edilen bu cam balkon çeşidi; restoran, kafe ve pastane gibi toplu mekanlara ekstra alanlar ve bölme tarzında unsurlar kazandırır. Bu sistem bünyesinde kullanılacak olan ray ve kanat sayısı, müşterinin isteği doğrultusunda belirlenir.

• Jaluzili Cam Balkon

Cam balkon çeşitleri arasında son yıllarda öne çıkan ve müşterinin sıklıkla talep ettiği ürünlerden biri de jaluzili cam balkon sistemleridir. İş yeri, ofis ve plaza gibi ortamlarda daha yaygın bir şekilde kullanılan bu cam balkon çeşidi, ev ve her türlü yaşam ortamı için de son derece uygun bir üründür. Ürün, son derece kolay temizlik imkanı sağlar.

Güneş ışınlarından korunmak; ürünün sağladığı pratik çözüm metodu ve temel kullanım maksadı olsa da ürün tarafından ortaya konulan şıklık sayesinde, ortamın görsel estetiği bambaşka boyutlara taşınmış olur. Firmamız tarafından uygulanan bu cam balkon çeşidinde, diğerlerinde de olduğu üzere ürünün entegre edileceği ortama uyum yakalanılmaya çabalanırken farklı renk seçenekleriyle müşteriye ürün bakımından tatmin edici alternatifler sunulmaya çalışılır.