• +90 (850) 474 49 33 Bizi arayın!
  • info@konforcammetal.com Bize e-posta gönderin!
  • Adresimiz Horozluhan Mh. Güvenilir Sk. No:112 Selçuklu / Konya

Dış Cephe Kaplama

Anasayfa Dış Cephe Kaplama
CEPHE KAPLAMA SİSTEMLERİ

DIŞ CEPHE KAPLAMA

Binalarda ısı ve ses yalıtımı gerçekleştirmek maksadıyla, binanın estetik görünümüne ve tasarımına uygun biçimde dış cephe kaplama malzemeleri kullanılarak dış cephe kaplama uygulaması yapılır. Bu uygulama binanın tümüne yapılabileceği gibi isteğe göre yüzeyin belli bir kısmına da gerçekleştirilebilir. Ancak çoğunlukla uygulama, bütüncül bir biçimde tercih edilip tüm yüzeye tatbik edilmesi istenir. Böylelikle uygulama sayesinde mekanın görsel estetik bütünlüğü gerektiğince korunur; hoş ve şık bir görünüm elde edilmiş olur. Genel itibarıyla konut dış yüzeylerine zarar verme olasılığı bulunan ve süreklilik göstermesi bakımından yüzeyi yıpratan kar, yağmur, rüzgar ve güneş gibi dış hava şartlarına karşı “konut cephe tasarımı” etkin koruma sağlar ve aynı zamanda binanın estetik görünümünü pozitif yönde etkiler. Ses iletimini minimuma indirgeyen bu uygulama, ısı ve su yalıtımı da sağlayarak binanın ömrüne azami derecede katkıda bulunur. Bina dış cephe kaplama uygulamamız sayesinde, binanın ısı iletim direnci artar ve ısı geçiş miktarı epeyce azalır. Bu sayede, önemli oranda ısı tasarrufu sağlanmış olur.
Dış Cephe Kaplama Uygulamaları Nelerdir?

Dış Cephe Kaplama Uygulamaları

Firmamız tarafından uygulanan, müşterilerimiz tarafından oldukça ilgi gören ve fazlasıyla talep edilen cephe kaplama uygulamaları şu şekildedir:

• Alüminyum Kompozit Dış Cephe Kaplama

Bir tür plastik olan ve polietilen adı verilen maddenin iki yüzeyinin alüminyum levhalarla kaplanmasıyla oluşturulan alüminyum kompozit kaplama uygulamamız, bilhassa iş yeri olarak kullanılan binalar açısından sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Alüminyum cephe kaplama, üzerine boya yapılabilir; aynı zamanda ısıya ve suya karşı yalıtım sağlar. Alüminyum dış cephe kaplama diğer malzemelere nazaran daha hafif, darbe ve kırılmaya karşı son derece dayanıklı ve oldukça uzun ömürlüdür. Uygulamamızın mekana tatbik edilmesinden sonra yüzeyin bakım ve temizliği oldukça kolaydır. “Alüminyum kaplama çeşitleri”, çok fazla tutulan ve tercih edilen dış cephe giydirme uygulamaları arasındadır.

Kompozit kaplama panelleri, korozyona karşı özel üretilen malzemelerden olup oldukça sağlamdır ve uzun süre dayanım gösterebilir. Kompozit dış cephe kaplama, diğer kaplama malzemelerine oranla daha dayanıklı olduğundan sıklıkla tercih edilir. Ayrıca kompozit giydirme, geniş renk skalası ve parlak düzgün yüzeyiyle de kaplama yaptıracakları görsel estetik açıdan da tatmin eder. Dükkan dış cephe kompozit kaplama uygulamamız sayesinde, iş yeriniz son derece şık ve hoş gözükür. Firmamızdan kompozit dış cephe uygulaması hizmeti satın alabileceğiniz gibi iç cephelerde de böyle bir uygulamaya başvurabilirsiniz.

Kompozit Dış cephe Kaplama m² Fiyatları

Diğer kaplama türlerine göre daha dayanıklı bir kullanım sunan kompozit panel kaplama, fiyatları yönüyle en çok araştırılan kaplama türlerindendir. Kompozit dış cephe kaplama m² fiyatları; kaplama türüne, kompozit panel ölçülerine, projede yer verilen ayrıntılara ve uygulamanın konumlanacağı yere göre değişir. Firmamıza sitemizde bulunan iletişim yollarıyla ulaşıp fiyat konusunda gerekli bilgilenmeyi sağlayabilirsiniz.

• Metal Cephe Kaplama

Firmamız tarafından farklı tasarımlar istenildiğinde ortaya konulan, ileri teknolojiye sahip yapılarda tercih edilen, metal levha görünümlü metal cephe kaplama uygulaması da yapılır. Yeni nesil dış cephe kaplama diyebileceğimiz bu kaplama türünde, montaj son derece kolay bir şekilde yapılır. Montaj sırasında cephenin şekli göz önünde bulundurulur. Endüstriyel bir biçimde üretildiğinden maliyeti düşük olan bu kaplama türünde, yapıda kullanılan malzemelerin genleşmesi dikkate alınarak gerekli tolerans payları bırakılmalıdır.  

Uygulama, özel tasarımlar ortaya çıkarmamızı sağlar. Bu yönüyle de çoktan modern dış cephe uygulamaları arasındaki yerini almıştır. Yüksek yapılı ve geniş binalarda daha yaygın bir şekilde tercih edilir. Metal cephe giydirme uygulamasında, adından da anlaşılacağı üzere metal türevi malzemeler kullanılır.

Dış Cephe Kaplama Modelleri

Firmamız tarafından inşa edilen çeşitli türde dış cephe kaplama modelleri mevcuttur. Sunmuş olduğumuz birbirinden modern dış cephe modelleri ile beğeninizi yakalamayı başaracağımıza kuşkumuz yok. Bu dış cephe giydirme modelleri şu şekilde sınıflandırılabilir:

Ev Dış Kaplama

Müstakil evlere ilişkin gerçekleştirilen ev dış kaplama uygulamamız, isteğe göre farklı renk ve stillerde gerçekleştirilir. Yaptıracağınız dış kaplama modelleri ile ne kadar modern ve estetik bir görünüme kavuştuğunuzu yakından görebileceksiniz. Firmamız tarafından beğeninize sunulacak “modern villa dış cephe modelleri” ile hayalinizdeki evi elde etmenin haklı gururunu yaşayacaksınız.

Bina Dış Kaplama

Bina dış kaplama, adeta binaya yapılan makyaj gibidir. Onun, modern ve şık bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bina dış cephe kaplama hem binaya dekoratif bir görünüm kazandırır hem de yapıyı olumsuz hava koşullarından ziyadesiyle korur. Binalarda dış cephe kaplamaları, bina dayanım süresini uzatarak bina ömrüne hatırı sayılır katkıda bulunur. Siz de firmamızca uygulanan; görünce gözlerinizi alamayacağınız ve binanıza bambaşka bir hava kazandıracağına inandığınız bina dış cephe kaplama modelleri arasından birini beğenerek binanıza yönelik önemli bir yatırım yapabilirsiniz.

Konfor Cam Metal olarak sunmuş olduğumuz çok sayıda alternatif seçeneğe sahip olan modern “dış cephe giydirme modelleri” incelenilerek ev, bina ya da iş yerinize uygun seçim yapıp içinde bulunduğunuz veya yaşam alanı olarak kullandığınız ortamları estetik ve modern görünümlü mekanlara kolaylıkla çevirebilirsiniz. Cephe giydirme sistemleri konusunda alanında uzman ve her daim tecrübelerini geliştiren seçkin bir firma olarak yola çıktığımız ilk günkü anlayış ve heyecanla, faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Sorularınız mı var?
Bizi arayın!

0-850-474-4933